macska

gulasova macska

macska

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
macska
karanténa diktatura
 
perez
perez | 23.1.2021 14:43

ok, este si treba dohladat definiciu, co je to:
- pandemia
- vojnovy stav
- nudzovy stav
- vynimocny stav


mikchalus
mikchalus | 23.1.2021 15:40

pri diktature sa nejaka pricina najde na vsetko...


prevot
prevot | 23.1.2021 16:05

Stručné, jasné a veľmi výstižné...


wiliam
wiliam | 23.1.2021 16:23

perez-absolútny súhlas. Chalan skúša demagógiu alebo je fakt taký blbý?


ja-som ja
ja-som ja | 23.1.2021 16:55

Karanténa je pre chorých a zákaz vychádzania pre zdravých bez dôkazu, že nie sú chorý.


perez
perez | 23.1.2021 17:12

mikchalus, a v demokracii sa ziaden dovod nemoze najst?


perez
perez | 23.1.2021 17:22

..lebo podla logiky tu niektorych je diktatura v sucasnosti na celom svete. Urcite obmedzenia pohybu totiz platia takmer vsade


Eamileann
Eamileann | 23.1.2021 17:23

Karanténa je nie len pre chorých, ale aj pre potenciálne chorých. Obmedzenie pohybu na prácu, nákupy a cesty do prírody nie je karanténa :D A keď sa pandemická situácia upokojí a výnimočný stav sa zruší (lebo to diktatúry bežne robia...), som zvedavý, na čo sa začnú sťažovať títo mentálni atléti potom...


| 23.1.2021 17:29

Tak aby sme si to ujasnili, vy dementi, karantena znamená obmedzenie pohybu v súvislosti predpokladaným prenosom nezávisle od toho či ide zatiaľ zdravých alebo už chorých. Karantena pochádza zo slova 40. Toľko dní mali lode zakázané sa vylodit do prístavu či odplávať inde. Teraz, vy hoväda vymlete, tu máme chorobu, ktorá sa prenáša aj cez asymptomatickych a presympmtomatickych prenasacov. Takže kým vás sebeckých bastardov dobehnú symptómy a bude sa Vám chcieť ísť na PN či karantény, niekoho iného vďaka Vám zoberie sanitka či rovno pohrebaci. Ak máte pozitívny výsledok máte byť 10 dní doma, aj celou domácnosťou. Ak má pozitívny výsledok blízky kontakt máte byť 10 dní doma. Ak má niekto vo vašej domácnosti pozitívny výsledok máte byť doma. Potom sa nečudujte že nemocnice riešia iba 3500 ľudí s covidom a pomaly nieto nikoho kto by vybral slepé črevo. Už je to jasné vymastenci?


perez
perez | 23.1.2021 19:09

V nedavnej minulosti, este ked sa nam o Covide ani len nesnivalo, a zacali sa nam tu vzpinat Kotlebovci a podobne extremisticke sily, tu bezal priesmum o podpore antidemokratickych myslienok. Na Slovensku bolo az 30% tych, co odpovedali, ze by boli ochotni pripustit aj obmedzenie slobody ci navrat totality, len aby nejaky vodca vyriesil ich problemy. A dnes su to hlavne ti, ktori predtym pochodovali ulicami v maskach, kuklach a inych prikryvkach, ktori maju plne usta toho, aka je to diktatura, ked treba nosit rusko. Respondenti, ktori deklarovali, ze by nemali problem s obmedzenim demokratickych slobod, maju pocit, ze ich najsilnejsim argumentom dnes je, ze sa tu obmedzuje sloboda.

Este k vynimocnemu stavu. Myslim, ze v drvivej vacsine demokratickych statov je tento stav (a obmedzenie slobod) zaimplementovany v zakonoch. Tie zakony boli prijate demokraticky. Nikto nespochybnoval alebo netvrdil, ze toto do demokracie nepatri. Kazdy rozumne uvazujuci pripista, ze moze nastat taka mimoriadna situacia, kedy je hromadne ohrozene zdravie a zivot a bezne fungovanie krajiny, kedy treba prijat nevyhnutne opatrenia. Mozte sa hadat, ci prave sirenie SARS Cov-2 je dostatocnym dovodom na zavedenie mimoriadneho stavu. Ale nemozete tvrdit, ze samotne pravo zavedenia tohto stavu, je prejavom diktatury.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader